RSS
 

Nostalgia.

20 sie

Jak nigdy i za niczym innym. Ból rozrywający serce. Kiedy robisz coś, co lubisz… Trzeba wracać, opuścić góry. Jak nigdy w życiu czuję się z siebie zadowolony. Co prawda szczytu nie zdobyłem, ale byłem bardzo blisko. Satysfakcja z wyprawy przerasta nawet moje oczekiwania. Satysfakcja z własnego zapału, samozaparcia i odwagi także przewyższyła moje oczekiwania. Nie planuj – przyniosło najlepsze rezultaty. Za rok uda się zdobyć pierwsze szczyty. Skorzystałem i wiem, że będę tam wracał.

I wracam busem, długa trasa. Wspominam, przypominam. Kiedy tak jeździłem kilka lat. Wspomnienie, to zawsze zostanie. I myśl, że przeminęły wakacje. Przeminęły wspomnienia a życie idzie dalej. I to, że przemijam razem z tym wszystkim czując, że nie robię jednak czegoś…  Brakuje pewnego czynnika, dopełnienia całości.

Dbajmy o najbliższych. Pozornie życie nie jest długie. Nie jest bajką o kopciuszku. Żeby coś w życiu mieć, trzeba coś zrobić. Działać i pracować. Nigdy nie ma nic za darmo. Nie oddalać się za bardzo od siebie. By żyć dobrze, rozwiązywać problemy w cztery oczy rozmawiając. W życiu zostają ludzie. Najbliżsi i najważniejsza osoba. Pracę i pieniądze są i zaraz może ich nie być. Nic za darmo z nieba nie spada. Wszystko jest wynikiem naszej ciężkiej pracy. Ale zaraz…

Ja już coś takiego pisałem wielokrotnie.

Ludzie się zmieniają… Nie wiem jak i kiedy, bo choć powtarzam jak mantrę wersety o braku zmiany, to widzę, że ludzie zmienić potrafią się na gorsze. I w magiczny sposób odmienić. Odstawiamy na bok myśli, problemy, bliskie osoby, a potem do nich wracamy. Oparzeni, jak za dotknięciem magicznej różdżki, przypominamy sobie o tym, co kiedyś gdzieś odłożyliśmy.

Pisałem o akceptacji drugiej osoby. Im więcej pasji tym lepiej. A ciągle częściej się wyrzuca kogoś z życia… Na chwilę. Jest fajnie, miło i super. I wszystko wraca do nas i gra zaczyna się od nowa. Życie jest przewrotne i udowadnia to każdego dnia.

Przewrotność, przewrotność. Raz na górze, raz na dole. Życie to ciężka praca, która zawsze przynosi efekty, prędzej czy później. Warto dawać szansę. I nie czynić innym tego, czego sami nie chcemy doświadczyć.

W życiu piękne są tylko chwile.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS